Reporteri.net në rrjetet sociale

Nacionale

Ja numri ku shqiptarët në Gjermani mund të thërrasin për ndihmë pas sulmit terrorist

Publikuar

më:

Pas raportimeve se në qytetin Munster ka pasur sulm terroris, ku kanë vdekur e janë lënduar dhjetëra persona, MPJ e Kosovës ka dhënë një numër kontaktues për të gjithë qyetatrët që jetojnë ose janë në këtë qytet, raporton reporteri.net

“Qytetarët e Kosovës që jetojnë apo sot kanë qenë në Münster, për çdo nevojë për ndihmë të kontaktojnë Konsullatën e Kosovës në Frankfurt në këtë numër telefoni: +4917668149736. Misionet konsullore të Kosovës në Frankfurt dhe në të gjithë Gjermaninë do të jenë në shërbim të tyre”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme. /reporteri.net

Sulm terrorist? Vetura godet turmën e njerëzve, ka të vdekur

Reporteri.net ne FB

Të gjitha materialet në këtë portal janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Reporteri.net. © Copyright: 2017 Reporteri.net | Adresa: Sheshi "Nëna Terezë" – Kompleksi Avalla, Prishtinë. Email: [email protected]; [email protected]