Reporteri.net në rrjetet sociale

Sport

Juventusi arrin marrëveshje me lojtarin e Arsenalit

Publikuar

më:

Juventusi ka arritur marrëveshje me Wojciech Szczesny.

Szcnesny i ka thënë Arsenalit që dëshiron të transferohet në ‘Juventus Stadium’ për tu bërë portieri i dytë pas Gianluigi Buffonit.

Ai ishte i huazuar tek Roma për dy vite dhe nuk dëshiron të kthehet në Angli.

Ndërsa Buffon ka paralajmëruar që me shumë mundësi do të tërhiqet nga futbolli pas Kupës së Botës që do të mbahet vitin tjetër në Rusi.

Szczesny mund të luaj në ndeshjet e Kupës së Italisë me Juventusin.

Reporteri.net ne FB

Të gjitha materialet në këtë portal janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Reporteri.net. © Copyright: 2017 Reporteri.net | Adresa: Sheshi "Nëna Terezë" – Kompleksi Avalla, Prishtinë. Email: [email protected]; [email protected]