​148 pacientë me Covid të shtrirë në Spitalin e Pejës, 39 në gjendje të rëndë

Në spitalin e përgjithshëm në Pejë janë 148 pacientë me COVID-19.


Prej tyre 119 janë në oksigjenoterapi dhe 39 janë në gjendje të rëndë. Ndërsa në 24 orët e fundit janë shëruar 23 pacientë e 6 janë pranuar.

Kujtojmë se në Kosovë janë 17 mijë raste pozitive me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 14 raste të vdekjes.

Nga 5.505 testime, 259 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 në 24 orët e fundit.