×
 • Lajme
 • Lajme

  10 persona të maskuar parakaluan në sheshin e Prishtinës, shoqërohen në polici

  Reporteri
  14 Gusht 2022 | 21:38

  Dhjetë persona janë shoqëruar në Polici nën dyshimin se kanë prishur rendin dhe qetësinë publike, pasi që të njëjtit kanë shqetësuar qytetarët në sheshin “Zahir Pajaziti” në kryeqytet.

  Personat e lartcekur, kanë ecur nëpër shesh të maskuar dhe me qen duke shkaktuar kështu shqetësim tek qytetarët që ishin duke kaluar aty.

  Nga policia kanë thënë se personat e dyshuar janë shoqëruar në stacion dhe ndaj tyre janë shqiptuar gjoba.

  “Sot rreth orës 18:00, në shesh në Prishtinë policia ka ndaluar dhe shoqëruar në stacion policor 10 persona. Personat në fjalë të cilët me vete kishin dy qenë, kanë parakaluar në sheshet e Prishtinës të maskuar duke ju shkaktuar shqetësim qytetarëve që ishin prezent në atë zonë”, ka thënë Flora Ahmeti, zëdhënëse e policisë.

  Personat në fjalë pas intervistimit në koordinim me prokurorin e shtetit janë liruar dhe ndaj tyre janë shqiptuar gjoba për prishje të rendit dhe qetësisë publike.

   

   

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!