14 raste të vdekjeve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sapo ka publikuar të dhënat e ditës së sotme për Covid-19


Gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 14 person si dhe janë infektuat 259 qytetarë, shkruan Reporteri.net.

Të dhënat e Institutt Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.834 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.046.799 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 358.308 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 5.505 testime, 259 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 14 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 870 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 137.452.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 17.000.