19 të vdekur dhe 703 raste të reja me coronavirus në 24 orët e fundit

19 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit si pasojë e infektimit me coronavirus, teksa janë konfirmuar dhe 703 raste të reja pozitive.


Ministria e Shëndetësisë bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, bën të ditur se në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 2 mijë e 255 pacientë që ishin të infektuar me virusin SARS CoV-2, shkruan Reporteri.net.

Që nga fillimi i procesit të vaksinimit janë dhënë gjithsej 975 mijë e 279 doza të vaksinës anti-COVID, ndërsa në 24 orët e fundit janë vaksinuar 19 mijë e 458 qytetarë.

Në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 20 mijë e 652.

Njoftimi i plotë i MSH-së:

09 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 19.458 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 975.279 doza të vaksinës.

Deri më sot 338.147 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 10.851 testime, 703 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 19 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 2.255 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 131.930.

Në total numri i rasteve aktive është 20.652.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

/Reporteri.net