×
 • Lajme
 • Lajme / Denoncimi

  19-vjeçarja raporton se është rrëmbyer, Policia e arreston të dyshuarin në Ferizaj

  Reporteri
  25 Maj 2024 | 15:46

  Një person është arrestuar mëngjesin e sotëm në Ferizaj, pasi i njëjti dyshohet se kishte rrëmbyer një vajzë 19-vjeçare në Fushë Kosovë, raporton Gazeta Online Reporteri.net.

  Përmes një komunikate për media, Policia njofton se i dyshuari është 23-vjeçar, teksa informatën e kanë marrë përmes telefonit nga një vajzë 19 vjeç, “e cila rreth orës 08:00 dyshohej se ishte rrëmbyer me forcë në Fushë Kosovë nga i dyshuari GJ.H (M/K),  i moshës 23 vjeçar dhe se ajo ishte në një pikë karburanti në fshatin Bibaj të Ferizajt, që i dyshuari e kishte sjellë me një veturë dhe ishin ndaluar aty”.

  “Ekipe të policisë menjëherë janë nisur në drejtim të fshatit Bibaj dhe aty kanë hasur të dyshuarin i cili ishte jashtë në oborr të pikës së karburantit, duke e pritur viktimën të dilte jashtë”, njofton Policia.

  Të dy janë dërguar fillimisht në stacionin e Policisë në Ferizaj dhe në bashkëpunim me policët e stacionit në Fushë-Kosovë, i dyshuari dhe viktima janë dërguar për procedura të intervistimit dhe hetimit atje, ngaqë rasti i dyshuar për rrëmbim me forcë dyshohet se ka ndodhur në qytetin e Fushë-Kosovës.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!