28 persona të lënduar në aksidente trafiku në 24 orët e fundit

28 persona janë lënduar në 24 orëshin e fundit si pasojë e aksidenteve ne trafik.


Policia njofton se gjatë ditës së hënë kanë ndodhur gjithsej 59 aksidente, prej tyre asnjë me fatalitet, 28 me të lënduar dhe 31 aksidente me dëme materiale.

Ndërkaq, për shkelje të rregullave në komunikacion, policia ka shqiptuar 1702 gjoba.

Policia njofton se dje janë arrestuar 24 persona, prej tyre 13 janë dërguar në mbajtje dhe 2 në vuajtje të dënimit. /Reporteri.net/.