585 raste me koronavirus sot në Kosovë

585 raste me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë, derisa nuk është raportuar për asnjë viktimë.

Ministria e Shëndetësisë njofton edhe 57 të shëruar në 24 orët e fundit.

Dje janë dhënë 3.830 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Aktualisht, numri i rasteve aktive është 3.339.

Njoftimi i plotë:

14 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.830 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.708.466 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 794.496 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 27.183 doza përforëcuese dhe 2.147 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 6.589 testime, 585 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 57 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.372.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 3.339.
➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: