6 persona të vdekur në 24 orët e fundit me coronavirus në Kosovë

187 raste të reja janë konfirmuar sonte me coronavirus, kurse 103 persona të shëruar.


Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik njofton se numri i personave të vdekur ka shkuar në 108, që i bie edhe 6 persona të tjerë të prekur me Covid 19 kanë humbur jetën në 24 orë e fundit, shkruan Reporteri.net.

“Numri total i rasteve pozitive është 5.118 raste nga 28.640 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 108 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese”, thuhet në njoftimin e IKSHP-së.

Por IKSHP nuk ka dhënë detaje as për moshën e personave që kanë vdekur, siç njoftonte më parë.

103 TË SHËRUAR DHE 187 RASTE ME COVID-19!Sot më 13 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Lundi 13 juillet 2020

/Reporteri.net/.