Abazi: Qeveria Hoti përbën rrezik për sigurinë kombëtare

Ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi i VV-së ka vazhduar edhe sot me akuza ndaj Qeverisë aktuale të drejtuar nga Avdullah Hoti i Lidhjes Demokratike të Kosovës.


Abazi, përmes një postimi në Facebook, e ka quajtur edhe një herë ilegale Qeverinë “Koti”, e cila sipas tij është krijuar me qëllim të realizimit të ndarjes së vendit dhe si e tillë përbën rrezik për sigurinë kombëtare, shkruan Reporteri.net.

Postimi i tij:

Qeveria ilegale kuislinge Koti e krijuar si rezultat e me qëllim realizimin e ndarjes së vendit sipas planit të Thaçi- Vuçic, përbën rrezik për sigurinë kombëtare, integritetin dhe sovranitetin e vendit dhe për shëndetin e qytetarëve dhe natyrisht edhe të ekonomisë.

Manipulimet me demokracinë duke e mirëmbajtur dhe mundësuar kapjen e shtetit ndërpritën vetëm me zgjedhje të lira e demokratike.

As kjo qeveri e as ndonjë e rinegociuar për të vazhduar kapjen nuk flet dhe nuk përfaqëson vullnetin qytetarë. Zgjedhje

Qeveria ilegale kuislinge Koti e krijuar si rezultat e me qëllim realizimin e ndarjes së vendit sipas planit të Thaçi-…

Publiée par Haki Abazi sur Lundi 6 juillet 2020