Agim Veliu: Albin Kurti e ka kryer analizën për koronavirus

Ministri i shkarkuar i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka thënë se Albin Kurti, kryeministri i Kosovës, dhe pjesëtarët e VV-së në Qeveri dhe Kuvend e kanë kryer testin për koronavirus.


“E kam një informacion që Albini dhe disa prej pjesëtarëve të tij në Qeveri dhe në Kuvend, duke filluar nga nënkryetarja e Kuvendit i kanë kryer analizat ku iu janë marrë mostrat se a janë me koronavirus apo jo”.

“Me këtë veprim ata ia kanë mohuar të drejtën qytetarëve. Unë kam informacion që ekipin e IKSHPK-së e kanë thirr tua bëjë atyre këtë analizë dhe nuk kanë shkuar në Institut”, ka deklaruar Veliu për Klan Kosova.

Ndryshe, para pak orësh Kurti e shkarkoi Agim Veliun nga posti i ministrit.