×
 • Lajme
 • Lajme

  Ardian Gjini: Kjo është ditë e keqe për Kosovën

  Reporteri
  26 Maj 2023 | 23:07
  Ardian Gjini, kryetar i komunës së Gjakovës

  Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, tha se sot është ditë e keqe për Kosovën.

  Reagimi i Gjinit vjen pas kritikave të ndërkombëtarëve se Qeveria e Kosovës ishte shkaktare e tensioneve në veri të vendit, për çka SHBA tha se do të ndikohen raportet me aleatët, shkruan gazeta online Reporteri.net.

  Gjini tha se populli i Kosovës “nuk e meriton të futet në kësi humnere” dhe se infantilizmi politik po dëmton vendin.

  Postimi i plotë:

  Kjo eshte dite e keqe per Kosoven!
  Po shpresoj qe qeveria e ka kuptuar paster situaten.
  Populli i Kosoves nuk meriton te futet ne kesi humnere.
  Me kete logjike vetem Kosova humbet.
  Ky infantilizem politik po e rrezikon mundin e popullit tone te shume dekadave.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!