×
 • Lajme
 • Lajme

  Avokati i njërës prej edukatoreve të çerdhes “Gëzimi ynë”: Nuk është siç po shihet, rasti është hiperbolizuar

  Reporteri
  19 Shtator 2023 | 13:12

  Avokati i njërës prej edukatoreve të çerdhes “Gëzimi ynë”, Bajram Zogiani, ka deklaruar se rasti nuk është siç shihet por që është hiperbolizuar.

  Sipas tij, kjo është bërë  ‘e madhe’ nga mediat e më pastaj nga familjarët.

  Në një deklarim para gazetarëve, Zogiani mohoi akuzat për keqtrajtim, teksa tha se qëllimi i edukatores ishte mbrojtja e fëmijës.

  “Unë jam avokat i Naime Musa, intervistimi ka zgjat 40 minuta, kjo çështje është duke u zmadhuar së tepërmi, së pari nga mediat e më pastaj nga prindërit”.

  “Akuzë nuk ka ende, ajo po akuzohet për sjellje jo të mirë e që nuk është e vërtetë. Është një punëtorë e që punon që 24 vjet në këtë institucion dhe që nuk ka qenë në asnjë procedurë gjyqësore. Unë i kam parë pamjet dhe ajo fillimisht është ndalesë që mos të dalë jashtë dhe nuk ishte duke e përballuar vendosjen në çerdhe”, tha avokati./EO

  “Edukatoret po intervistohen nga policia”, Drejtori i Arsimit në Fushë Kosovë: S’do ta quaja dhunë deri sa të vërtetohet nga ekspertët

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  Reporteri, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!