Basha – Kurti drekojnë për 3 orë, detaje nga takimi

Lideri i opozitës Lulzim Basha dhe lideri i Vetëvendosjes dhe fituesi i zgjedhjeve të fundit në Kosovë, Albin Kurti kanë drekuar së bashku sot për të biseduar mbi atë se cilat janë sfidat e Kosovës pas zhvillimit të zgjedhjeve ku tashmë ish opozita është mazhorance.


Kurti ka kaluar rreth tre orë në një drekë, i ftuar nga shefi opozitës Basha.

Pas takimit me Edi Ramën, Kurti ka takuar edhe presidentin Ilir Meta dhe ish liderin demokrat Sali Berisha.