×
 • Lajme
 • Lajme / DPT te Fidani

  Berisha: Dështim katastrofal i Kosovës në diplomaci, Kurti po bën akrobacione të papërgjegjshme

  Reporteri
  14 Maj 2024 | 23:45

  Zafir Berisha nga Nisma Socialdemokrate, i ftuar në emisionin DPT te Fidani, ka kritikar ftesën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti ndaj krerëve të partive tjera politike, shkruan Reporteri.net.

  “Ka qenë ftesë me hile, në kohën dhe formatin që është bërë. Ftesa u është bërë për koordinim brenda Kuvendit, dhe nuk u takon kryetarëve të partive, por shefave të Grupeve Parlamentare”, u shpreh Berisha.

  Berisha, tha se kryeministri i Kosovës, “po bën akrobacione të papërgjegjshme politike”, dhe e ka kritikuar Qeverinë për dështime.

  “Dështim katastrofal të Kosovës, veçanërisht në diplomaci, sepse dihet që Kosova nuk do të jetë pjesë në agjencën e Ministrave në KiE”, tha Berisha.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!