×
 • Lajme
 • Botë / Zjarr i madh

  Të paktën 29 vdekur nga zjarri në një klub nate në Stamboll

  Reporteri
  02 Prill 2024 | 15:54

  Të paktën 29 persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar nga zjarri që ka përfshirë një klub nate, i cili ishte duke u rinovuar, raporton agjencia e lajmeve “Associated Press”.

  Autoritetet turke kanë njoftuar se tetë persona janë të lënduar, shtatë prej tyre janë hospitalizuar dhe janë në gjendje të rëndë, përcjell gazeta online Reporteri.net.

  Klubi i natës, i cili ishte i mbyllur për rinovime, ishte në përdhesën e ndërtesës 16-katesh në lagjen Beshiktash. Zjarri është lokalizuar.

  Autoritetet turke kanë nisur hetimet dhe viktimat besohet se janë punëtorët që po merreshin me rinovimin e klubit të natës.

  Pesë persona janë arrestuar dhe intervistuar, përfshirë menaxherin e klubit të natës.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!