×
 • Lajme
 • Botë / Botë

  Konfirmohen debatet e para televizive presidenciale në SHBA, Biden-Trump

  Reporteri
  15 Maj 2024 | 20:07

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe rivali republikan Donald Trump pranuan të mërkurën ftesën e CNN për t’u përballur më 27 qershor në debatin e parë të kandidatëve presidencialë 2024, raporton Reuters, transmeton Reporteri.net.

  Raportohet se i pari do të mbahet më 27 qershor në televizionin CNN, ndërsa i dyti më 10 shtator në transmetuesin ABC.

  “Siç thatë ju: kudo, në çdo kohë, në çdo vend”, tha Biden në mediat sociale pasi presidenti demokrat për herë të parë parashtroi kushtet e tij për ta përballur ish-presidentin në televizionin kombëtar.

  Trumpi e quajti Biden “debatuesin më të keq” me të cilin është përballur ndonjëherë.

  “Unë jam i gatshëm të debatoj në dy kohët e propozuara në qershor dhe shtator”, shkroi ai në rrjete sociale.

  CNN tha se debati do të mbahet në studion e tyre në Atlanta pa audiencë, duke shtuar se një moderator do të zgjidhet më vonë./Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!