Ky është personi që dyshohet se qëlloi me hark e shigjeta në Norvegji, duke lënë të vdekur 4 persona

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Norvegjisë, pasi një burrë ka qëlluar me hark e shigjeta në drejtim të njerëzve që ndodheshin pranë një marketi e restauranteve të një zone në Oslo.

Kryesi i veprës makabre është arrestuar menjëherë nga Policia e Norvegjisë, shkruan Reporteri.net.

Dyshohet se personi që qëlloi në drejtim të njerëzve është Rainer Winkler, ku dhe është publikuar edhe fotografia e tij.

Shefi i Policisë minuta më parë në një pronocim për mediet tha se ende është e paqartë arsyeja e këtij akti makabër.

Ndërsa është konfirmuar se numri i viktimave është katër./Reporteri.net/