×
 • Lajme
 • Botë / Presidenti i SHBA

  ”Mos e bëj”, Biden paralajmëron Iranin që të mos sulmojë Izraelin

  Reporteri
  13 Prill 2024 | 14:44

  Presidenti i SHBA, Joe Biden, pret që Irani të sulmojë Izraelin “më shpejt sesa vonë”, pasi frika rritet për hakmarrjen iraniane mbi një sulm ajror që vrau komandantët e lartë në fillim të këtij muaji.

  Izraeli nuk e ka pranuar sulmin ndaj një konsullate iraniane në Siri, por besohet gjerësisht se ka qenë pas saj.

  Zyrtarët amerikanë i kanë thënë CBS News, partnerit amerikan të BBC-së, se një sulm i madh ndaj Izraelit mund të ndodhë së shpejti.

  Izraeli thotë se është gati të mbrohet. Ndërsa ”Zoti Biden i tha Iranit: “Mos e bëj””, thekson BBC, përcjell klankosova.tv.

  “Ne jemi të përkushtuar ndaj mbrojtjes së Izraelit. Ne do ta mbështesim Izraelin”, tha zoti Biden. “Ne do të ndihmojmë në mbrojtjen e Izraelit dhe Irani nuk do të ketë sukses.”

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!