×
 • Lajme
 • Botë / Dy sulme ndaras

  Një grua dhe dy vajza sulmohen nga peshkaqenët në Florida, bëhet thirrje për kujdes

  Reporteri
  09 Qershor 2024 | 11:01

  Plazhuesit në Bregun e Gjirit të Floridës u është thënë të jenë vigjilentë, pasi tre notarë u sulmuan nga peshkaqenë në dy sulme të veçanta, përcjell Reporteri.net.

  Një gruaje thuhet se i është amputuar një pjesë e krahut pasi është kafshuar të premten në Walton County në Florida veriperëndimore.

  Më pak se dy orë më vonë, në një plazh tjetër katër milje më tej në lindje, dy vajza adoleshente ishin në ujë të thellë me miqtë kur u sulmuan.

  Njëra nga vajzat pësoi “lëndime të rëndësishme në pjesën e sipërme të këmbës dhe njërës dorë”, ndërsa tjetra kishte lëndime të lehta në njërën nga këmbët, thanë zyrtarët e zjarrëfikësve.

  Autoritetet kanë patrulluar vijën bregdetare me varka dhe disa plazhe u mbyllën, megjithëse ato u rihapën të shtunën me flamuj vjollcë që paralajmëronin për jetën e rrezikshme detare.

  Incidenti i parë ndodhi rreth orës 13:20 me orën lokale të së premtes, kur një grua, rreth 45-vjeçare, u sulmua pranë plazhit WaterSound, tha distrikti i zjarrit South Walton.

  Ajo pësoi “lëndime kritike” në ijë dhe në krahun e majtë të poshtëm dhe u transportua me helikopter në spital, thanë zyrtarët e zjarrfikësve.

  Një pjesë e krahut të saj duhej të amputohej, tha më vonë shefi i zjarrfikësve Ryan Crawford në një konferencë shtypi, sipas partnerit amerikan të BBC-së, CBS News./Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!