Çka do të ndodhë sot në Kosovë

Këto janë ngjarjet e ditës që do të mbahen sot:


09:00 Kryeministri Albin Kurti mban një bashkëbisedim me bashkatdhetarë. (Ndërtesa e Qeverisë)

Reklamë

10:00Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare. (Ndërtesa e Kuvendit)

11:00Organizata Lëvizja për Demokraci mban një aktivitet simbolik para Ambasadës së Shqipërisë në Prishtinë për të kundërshtuar nismën e Edi Ramës për krijimin e Mini Shengenit ballkanik. (Para Ambasadës së Shqipërisë, lagjja Pejton)

14:00Mbahet ceremonia e nënshkrimit të memorandumeve dhe lansimit të projektit “Kidpreneurship – Think. Design. Create”. (Hapësirat e Bibliotekës “Hivzi Sylejmani”, Dardani)

19:50Bëhet pritja e Kampionëve Olimpikë. MKRS mban konferencë për medie. (Aeroporti “Adem Jashari”, Prishtinë)

21:00Pritje për ardhjen e Kampionëve Olimpikë në sheshin “Nëna Terezë”. Të pranishmëve do t’iu drejtohet kryeministri Albin Kurti. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, Prishtinë)