×
 • Lajme
 • Lajme / Kritika ndaj Serbisë

  Deputeti gjerman: Vuçiqi është zgjatje e Kremlinit dhe Pekinit në Evropë

  Reporteri
  26 Shkurt 2024 | 22:45

  Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit gjerman, Michael Roth ka thënë se presidenti i Serbisë,  Aleksandar Vuçiq hidhet në krahët e regjimit kinez.

  Këtë kritikë ai e bëri në rrjetin social X.

  “Vuçiq në mënyrë cinike hidhet në krahët e regjimit kinez dhe i jep atij një kalim të lirë për një zgjidhje ushtarake të çështjes së Tajvanit. Vuçiq është zgjatje e Kremlinit dhe i Pekinit në Evropë”, ka shkruar ai në platformën ‘X’.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!