Deputeti i VV-së kërkon dorëheqjen e Qeverisë Hoti dhe mbajtjen e zgjedhjeve të reja

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Gazmend Gjyshinca, ka kërkuar dorëheqjen e Qeverisë Hoti.


Ai tha se kjo qeveri çdo ditë po thellohet në dështim.

Gjyshinca ka kërkuar mbajtjen e zgjedhjeve të reja.

“DORËHEQJE! Çdo ditë që kalon po thelloheni më shumë në dështim. Bëni mirë vetës e qytetarëve, hapni rrugë zgjedhjeve të reja për institucione me legjitimitet demokratik”.

Zgjedhje të reja ka kërkuar edhe bashkëpartiakja e tij Albulena Haxhiu.

Ajo tha se kryeministri Hoti dhe koordinatori shtetëror Skender Hyseni nuk kanë legjitimitet të përfaqësojnë Kosovën në dialog.

DORËHEQJE!Çdo ditë që kalon po thelloheni më shumë në dështim. Bëni mirë vetës e qytetarëve, hapni rrugë zgjedhjeve të reja për institucione me legjitimitet demokratik.#DuamZGJEDHJE #QeveriaKurti2

Publiée par Gazmend Gjyshinca sur Samedi 1 août 2020

/Reporteri.net/