Deputetja e VV-së thotë se LDK u koordinua me Thaçin dhe PDK-në

Nga kampi i Vetëvendosjes tash Lidhjen Demokratike të Kosovës po e akuzojnë për shumëçka.


Është deputetja e VV-së, Mimoza Kusari-Lila që ka folur për emisionin Pressing në T7.

Ajo tha se Agim Veliu u shkarkua për mos punë dhe për qasje kundër Qeverisë kur bëhej fjalë për gjendjen e jashtëzakonshme.

Kusari-Lila shprehi dyshime për vendimin e LDK-së për ta rrëzuar Qeverinë.

“Është një dakordim shumë i ngushtë me zotin Thaçi, fatkeqësisht. Të gjitha mocionet kanë qenë nga PDK-ja por kësaj radhe nga LDK-ja e me gjasë e kordninune me PDK”, ka thënë ajo.