×
 • Lajme
 • Lajme / Kuvend

  Dy ministra të Qeverisë raportojnë sot në dy komisione parlamentare

  Reporteri
  27 Shkurt 2024 | 7:39

  Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli pritet të raportojë nesër para deputetëve në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti.

  Në njoftimin e Kuvendit të Kosovës thuhet se Rizvanolli do të raportojë lidhur me realizimin e projekteve të ministrisë për vitin 2023 dhe planet e ministrisë për vitin 2024.

  Kjo mbledhje e Komisionit për Ekonomi do të fillojë nga ora 11:00.

  Ndërsa, në një Komision tjetër, atë për Mbikëqyrjen e Financave Publike është i ftuar të raportojë ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu.

  Në këtë mbledhje do të shqyrtohet raporti i auditimit të performances” Prokurimet e negociuara pa publikim të njoftimit për kontratë në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në vitin 2021”.

  Mbledhja do të fillojë në orën 11:00.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!