E dhimbshme: Mitrovicasi vdes pasi i rrokulliset traktori

Një aksident me fatalitet ka ndodhur dje në fshatin Vërrnicë të Mitrovicës.


Një person ka humbur jetën si pasojë e një vetaksidenti me traktor.

I ndjeri mësohet se ka qenë duke e vozitur traktorin, ku pastaj dyshohet se e ka humbur kontrollen, për të devijuar rrugën dhe rrokullisur.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur Policia e Kosovës dhe ekipet mjekësore, të cilat edhe e kanë konstuar vdekjen e tij.

Trupi i pajetë është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë. /Reporteri.net/.