E kapë me revole me katër fishekë, vëllai nga Podujeva lajmëron motrën në polici

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme se një grua nga Podujeva është arrestuar për armëmbajtje pa leje.


Rasti sipas policisë është raportuar nga vëllai i saj i cili e kishte parë motrën në oborrin e shtëpisë me revole në dorë, shkruan Reporteri.net.

Sipas policisë tek e dyshuara gjatë verifikimit dhe kontrollimit në trup është gjetur revolja e tipit “Beretta”  me katër fishekë.

“E dyshuara pas shoqërimit dhe intervistimit në Polici me vendimin e prokurorit, lirohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë. /Reporteri.net