×
 • Lajme
 • Lajme

  Edi Rama mbron Albin Kurtin pas marrëveshjes për targat: S’jam aspak dakord me sulmet ndaj tij

  Reporteri
  24 Nëntor 2022 | 22:42

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka dalë në përkrahje kryeministrit kosovar, Albin Kurti, pas arritjes së ujdisë mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave.

  Përmes një postimi në Twitter, Rama ka thënë se Kurti s’duhet të sulmohet pse u soll si një kryeministër.

  Sipas tij, marrëveshja e arritur mbylli “shtegun e rihapur të zhvillimeve të paparashikueshme”.

  “S’jam aspak dakord me sulmet ndaj Albin Kurtit pas marrëveshjes së duhur që fatmirësisht mbylli shtegun e rihapur të zhvillimeve të paparashikueshme! Ta sulmosh Albinin pse u soll si kryeministër është njësoj si t’i kërkosh hesap pse nuk mendon e flet njësoj si kur ishte në burg!”, ka shkruar Rama.

  Ndryshe, si pasojë e kësaj marrëveshje pati pakënaqësi të shumta, ku sot pati edhe një aksion të organizuar nga PSD, para ndërtesës së Qeverisë.

  Megjithatë, kjo marrëveshje u duartrokitë nga bashkësia ndërkombëtare.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!