×
 • Lajme
 • Ekonomi

  Murati: Deficiti buxhetor zvogëlohet në rekord historik

  Reporteri
  28 Mars 2023 | 19:08

  Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, deklaroi se deficiti buxhetor në vitin 2022 është zvogëluar në rekord historik.

  “Financat publike janë kthyer në binarë dhe thesi i shqyer është qepur”, ka thënë Murati në Facebook, përcjell Reporteri.net.

  Po ashtu, ministri Murati publikoi një tabelë në të cilën janë krahasuar deficitet buxhetore ndër vite në Kosovë.

  Sipas kësaj tabele në vitin 2022 deficiti buxhetor ka qenë 46 milionë euro. /Reporteri.net/

  Postimi i plotë:

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!