Escobar në Beograd: Nëse Kosova dhe Serbia gjejnë zgjidhje pa njohje reciproke, i mbështesim

I dërguari Special i Presidentit Joe Biden për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka dhënë një intervistë në Beograd, ku ndër të tjera ka thënë se nëse Kosova dhe Serbia do të gjejnë ndonjë zgjidhje pa njohje reciproke, Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i përkrahin, shkruan Gazeta Online Reporteri.net. Escobar ka thënë se ShBA’të e … Vazhdoni me leximin e Escobar në Beograd: Nëse Kosova dhe Serbia gjejnë zgjidhje pa njohje reciproke, i mbështesim