Gjenden të vdekur dy persona, njëri në Prizren, tjetri në Graçanicë

Dy persona kanë vdekur mbrëmë, njëri në Graçanicë dhe tjetri në Prizren. Të dy vdekjet po cilësohen si të dyshimta.


Një person në Graçanicë ka raportuar se vëllai i tij ka ndërruar jetë, ndërsa në rrethana të panjohura u raportua se viktima në Prizren u gjet pa shenja jete.

“Graqanicë, ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se vëllai i tij mashkull kosovar, ka ndërruar jetë. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për Obduksion. Ndërsa në Prizren se në rrethana të pa njohura është gjetur pa shenja jete viktima mashkull kosovar, vdekjen e tij e ka konstatuar mjeku. Trupi i pajetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

Gazeta Online Reporteri.net ka kontaktuar me Policinë në Prizren për të pyetur për vdekjen e personit në këtë komunë.

Zëdhënësi i policisë, Shaban Osmanollaj ka thënë se personi ka vdekur për shkaqe natyrore dhe këtë e ka konstatuar edhe mjeku.

Ai thotë se trupi i të ndjerit i është dërguar familjes. /Reporteri.net/.