Gjendet i vdekur 68-vjeçari nga Gjakova që ishte zhdukur një javë më parë

Gasper Preqi, 68-vjeçar nga fshati Doblibare i Gjakovës, është gjetur pa shenja jete të martën.


Këtë e ka bërë të ditur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ridvan Tahiri, i cili bashkë me një grup vullnetarësh angazhohen për gjetjen e personave të zhdukur, shkruan Reporteri.net.

“Po sa sa mora lajmin per gjetjen e trupit te pa jet tashme te ndjerit Gasper Preqi,i cili ishte i zhdukur qe 1 jave. Ne emer timin ne emer te gjith grupit te Vullnetarve i shpreh ngushllimet me te sinqerta familjes dhe te gjith miqve.”, ka shkruar Tahiri në Facebook.

Ndërsa familjarët kishin deklaruar se që nga data 13 prill në ora 09:00 të mëngjesit, tashmë i ndjeri Preqi, kishte dalë nga shtëpia dhe ishte nisur për në Osek Pashe, por që nuk ishte kthyer më.

Postimi i plotë i Tahirit:

Po sa sa mora lajmin per gjetjen e trupit te pa jet tashme te ndjerit Gasper Preqi,i cili ishte i zhdukur qe 1 jave.

Ne emer timin ne emer te gjith grupit te Vullnetarve i shpreh ngushllimet me te sinqerta familjes dhe te gjith miqve.

Pushoft ne paqe.

/Reporteri.net