Gjendet trupi i Nezir Shabanit pas 22 vitesh: Ishte kidnapuar dhe vrarë nga policia serbe

Është gjendur trupi i Nezir Shabanit nga Shipoli, i cili 22 vite më parë ishte kidnapuar dhe më pas vrarë nga policia kriminale serbe.


Njoftimin për gjendjen e eshtrave të Nezir Shabanit e kanë bërë familjarët e tij në rrjetet sociale, kur me ç’rast kanë njoftuar edhe për ceremoninë mortore.

Neziri do të varroset në varrezat e dëshmorëve në Shipol.

Njoftimi i plotë i familjarëve të tij: