Gjoshi për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin: Historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka reaguar pas lajmeve që po qarkullojnë se disa liderë shtetesh evropianë kanë ofruar garanci për lirimin e ish-krerëve të UÇK-së, që po mbahen në Hagë.


Gjoshi thotë se kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani, i kanë futur veshtë në lesh dhe nuk guxojnë dy fjalë t’i thonë, se nuk bëhet fjalë të garantojnë.

Sipas tij, historia t’i hedhë në koshin e plehrave.

Shkrimi i plotë i tij.

Qe disa ditë kanë dalë lajme se shumë liderë shtetesh evropiane kanë ofruar garanci për lirimin e drejtuesve të UÇK-së.Dy njerëz në Kosovë, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani i kanë shti veshtë në lesh dhe nuk guxojnë dy fjalë t’i thonë, se nuk bëhet fjalë të garantojnë. Historia do t’iu hedhë në koshin e plehrave.