Grabitje e armatosur në një pompë derivatesh në Prishtinë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur në një pomë derivatesh në Prishtinë të enjten rreth orës 22:30.


Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, shkruan Reporteri.net.

Në njoftim bëhet e ditur se dy persona të panjohur dhe nën kërcënimin e armës kanë arritur që të grabisin para në shumë prej 400-500 euro.

“Ankuesi  mashkull kosovar ka raportuar se derisa ishte duke punuar në një pikë të derivateve, dy persona të panjohur dhe nën kërcënimin e armës i kanë grabitur në shumë parash prej 400-500€ dhe janë larguar në drejtim të panjohur.”, thuhet në raport.

Rasti vazhdon të hetohet. /Reporteri.net