×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj: Bashkë duhet të krijojmë një ambient që ofron kushte të barabarta për të gjithë

  Reporteri
  03 Dhjetor 2023 | 13:15

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se si shoqëri duhet të ndërgjegjësohemi për zhdukjen e paragjykimeve dhe krijimin e një ambienti që ofron kushte për të gjithë.

  Kështu ka thënë Haradinaj në Ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuara, shkruan Reporteri.net.

  “Të ndajmë dashurinë, përkrahjen dhe respektin tonë, dhe të punojmë së bashku për vazhdimin e ndërgjegjësimit tonë si shoqëri, për zhdukjen e të gjitha paragjykimeve, heqjen e barrierave dhe krijimin e një ambienti që do të ofronte kushtet për një jetë sa më të lumtur për ta”, ka thënë Haradinaj.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!