Haradinaj nuk e njeh gruan e Thaçit: Më fal se tek je ndrru krejt

Kryeministri Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme vizitoi fshatin Studime të Vushtrrisë për të kërkuar drejtësi për masakrat e kryer nga pala serbe.


Aty ai u takua edhe me bashkëshorten e presidentit, Hashim Thaçit, Lumnijen, por fillimisht nuk e njohu atë.

“Më fal se tek je ndrru krejt”, i tha Haradinaj pasi fillimisht nuk e njohu atë, raporton  Klan Kosova.

Vetëm pak kohë më pas presidenti Hashim Thaçi së bashku me kryekuvendarin Kadri Veseli erdhën në Studime.

Ai dhe liderët e tjerë të Kosovës kritikuan bashkësinë ndërkombëtare për amnisti të krimit.