Haradinaj takohet me 1-shin e Telekomit, tregon çka do të bëjë për ta shpëtuar

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur drejtorin ekzekutiv të Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefin, me të cilin tha se ka diskutuar lidhur me zhvillimet e fundit në kompani.


Haradinaj ka bërë të ditur se me të partin e Telekomit ka biseduar për obligimet milionëshe financiare, përfshirë këtu edhe kontratën me Z Mobile, shkruan Reporteri.net.

“Prita në takim drejtorin ekzekutiv të Telekomit të Kosovës Bedri Istrefi, me të cilin diskutuam për zhvillimet e fundit në këtë kompani dhe për obligimet financiare që ka kjo ndërmarrje, përfshirë këtu edhe kontratën me Z Mobile”, ka shkruar Haradinaj.

Sipas Haradinajt, Qeveria e tij do të angazhohet që ta shpëtojë Telekomin, pasi thotë se është i angazhuar për një qëndrueshmëri biznesore dhe financiare të kësaj kompanie.

“Qeveria e vendit angazhohet për qëndrueshmërinë biznesore dhe financiare të Telekomit të Kosovës”, ka thënë kryeqeveritari.

Sidoqoftë, këto ditë është raportuar se Telekomi i Kosovës është në rrezik të mbylljes së xhirollogarive pas moskryerjes së obligimeve ndaj Z Mobile./Reporteri.net