Incident afër urës: Serbët me eskavator nisin ta prishin shtratin e Ibrit, reagon Policia dhe Komuna

Kur e gjithë vëmendja e shtetit të Kosovës, por edhe mbarë botës është në luftën kundër koronavirusit, nuk kanë munguar incidentet afër urës së Ibrit në Mitrovicë.


E gjitha ka nisur pasi serbët me eskavator ka filluar ta prishin shtratin e Ibrit, çka ka bërë të reagojnë Policia e Kosovës dhe Komuna e Mitrovicës.

Në vendin e ngjarjes ka dalë drejtori i Urbanizmit, Besnik Beka, i cili ka njoftuar Policinë, e cila ka ardhur dhe ka evituar një përleshje fizike pasi veç kishte nisur ajo, çka tregojnë edhe pamjet ekskluzive të siguruara nga Jepi Zë, shkruan Reporteri.net.

 

 

Më pas në vendin e ngjarjes ka dalë edhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri. /Reporteri.net/.