Intervista e plotë e Kurtit nga Parisi, kjo është oferta e tij për Perëndimin dhe Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë për Deutche Welle është përgjigjur edhe për çështjen e Asociacionit, temë kjo për të cilën është rritur tej mase presioni ndërkombëtar. Kreu i Qeverisë së Kosovës ka bërë një ofertë për Vuçiqin, duke thënë se në planin franko-gjerman adresohen edhe çështjet e komuniteteve dhe se aty mund … Vazhdoni me leximin e Intervista e plotë e Kurtit nga Parisi, kjo është oferta e tij për Perëndimin dhe Vuçiqin