Ischinger Kurtit dhe Vuçiqit: Bëjeni pikën e kthesës tani

Ish-diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, thotë se në Ballkan tani duhet një pikë kthese urgjente. Ai u drejtohet Kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuçiq që nesër të shfrytëzojnë mundësinë për të bërë hapin historik për dy vendet e tyre dhe të arrijnë një marrëveshje. Ischinger ka shkruar për Politico-n para takimit të nesërm mes … Vazhdoni me leximin e Ischinger Kurtit dhe Vuçiqit: Bëjeni pikën e kthesës tani