Ish-ministri: Pa pikë logjike shkuarja e Lutfi Hazirit në ndejë, të izolohen të gjithë që ishin të pranishëm

Ish-ministri i qeverisë “Haradinaj”, Bajram Hasani ka rekomanduar që të izolohen të gjithë personat që kishin marrë pjesë me 13 mars në një aheng në Gjilan.


Ky reagim i Hasanit vije pasi edhe zyrtarisht është konfirmuar që këngëtari që këndoi në këtë aheng, Muhamet Sejdiu, i infekutua me covid-19.

Sipas tij, lufta ndaj këtij virusi fillon nga secili prej nesh.

Postimi i plotë:

Cilido që ka marrë pjesë në ahengun në “Astoria’ në Gjilan duhet të t’i bëjë testet dhe të izolohet. Gjilani është para rrezikut të përhapjes së Coronavirusit Covid-19. Njerëzit nuk duhet të vuajnë nga papërgjegjësia e dikujt.

Pa pikë logjike edhe shkuarja e kryetari Lutfi Haziri në atë ditëlindje, kur bota kërcënohej mga ky armik i padukshëm.

Është koha që të qëndrojmë në shtëpitë tona. Ta mbrojmë veten, familjen dhe rrethin.