Izolohen dy familje në Kovragë të Istogut, kishin kontakte me të infektuaren me koronavirus në Klinë

Dy familje nga fshati Kovragë i Istogut janë izoluar për shkak të kontakteve që kanë pasur me punëtoret e organizatës ku ka punuar 22 vjeçarja nga Klina, e cila është infektuar me coronavirus.


Këtë e ka konfirmuar për Reporteri.net drejtori i Shëndetësisë në Istog, Mujë Osmanaj, i cili ka treguar se gjendja e tyre është e mirë dhe nuk kanë

“Po janë dy familje, para dy ditëve me polici kanë shkuar ekipet i kanë vizituar dhe u është rekomanduar të qëndrojnë në shtëpi”, tha Osmanaj.

Ai ka thënë se një nga personat e familjes kishte kontakte direkte, kurse një person tjetër indirekte.

Kujtojmë se Komuna e Klinës është në karantinë, kjo me vendim të qeverisë pasi një shtetase italiane që ka punuar atje është identifikuar me koronavirus. /Reporteri.net/.