×
 • Lajme
 • Lajme / Policia jep detaje

  Kapen dhjetëra armë të ftohta në kufi me Serbinë: Po barteshin në autobus

  Reporteri
  03 Dhjetor 2023 | 16:09

  Policia e Kosovës ka njoftuar se në pikën kufitare në Merdare, janë kapur plot 24 thika.

  Ato gjendeshin në një nga autobusët me targa vendore, ndërsa gjatë kontrollës u hasë në to, shkruan Reporteri.net.

  Këto armë të ftohta janë sekuestruar ndërsa i dyshuari është liruar por krahas kësaj iu është hapur rasti “armëmbajtje pa leje”.

  Njoftimi i plotë nga policia:

  Sekuestrohen njëzet e katër (24) armë të ftohta (thika) në Merdarë, policia po merret me hetimin e rastit

  Policia Kufitare e Kosovës, stacioni policor kufitar në Merdar, gjatë realizimit të detyrave dhe autorizimeve ligjore për menaxhim dhe kontroll të kufirit, më datë 03.12.2023 rreth orës 09:30 në hyrje, gjatë kontrollimit të autobusit Mercedes me targa vendore ka hasur në njëzet e katër (24) armë të ftohta (thika).

  Në konsultim dhe autorizim të Prokurorit kompetent është iniciuar rasti ”armëmbajtje pa leje”, thikat janë sekuestruar dhe me vendim të Prokurorit i dyshuari lirohet në procedure të rregulltë.

  Hetime tjera lidhur me rastin janë në proces.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!