×
 • Lajme
 • Lajme

  Katër 19-vjeçarë arrestohen për tentim vrasje në Prishtinë

  Reporteri
  05 Mars 2023 | 17:40

  Gjithsej katër persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës për një rast tentativë vrasjeje në Prishtinë, në lagjen “Bregu i Diellit”.

  Policia njoftoi se i dyshuari i parë ishte arrestuar të shtunën, ndërsa të dielën janë arrestuar tre të tjerë që dyshohet se kanë therur me mjet të mprehtë dy persona.

  19-vjeçari me inicialet A.V., po merr trajtim mjekësor, ndërsa R.I, dhe G.H., 19-vjeçarë janë nën arrest.

  I arrestuari i parë, D.B., 19-vjeçar, gjendet në mbajtje.

  Njoftimi i plotë:

  Arrinë në katër numri i personave të arrestuar për tentim vrasje

  Informacion shtesë:

  Prishtinë 5 mars 2023 -Njësiti i hetimeve të Përgjithshme në Prishtinë, sot i ka arrestuar edhe tre personave të dyshuar, të cilët kanë qenë të përfshirë në rastin tentim vrasje që ka ndodhur dje në lagjen Bregu i diellit në Prishtinë.

  Hetimi filletar dhe sqarimi i rrethanave rreth rastit, nga ana e hetuesve ka rezulltuar me identifikimin dhe arrestimin e dy personave të dyshuar :

  R. I, mashkull, 19 vjeç dhe

  G. H, mashkull, 19 vjeç.

  Po ashtu masa e arrestit policor i është shqiptuat edhe njërit prej personave të lënduar:
  A.V, mashkull, 19 vjeç,

  i cili po vazhdon trajtimin mjekësor në QKUK.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!