Kjo është doktoresha kosovare që festoi ditëlindjen me pacientët, e jo me familjarët

Mjekët e infermierët kosovarë janë ata që po qëndrojnë në vijën e parë të frontit që t’iu ndalin sa më shumë në ndihmë qytetarëve që ta përballin koronavirusin.


Ka të tillë që ditëlindjen e tyre po e festojnë në terren duke punuar, e jo pranë familjarëve.  Kështu ka vepruar doktoresha kosovare Dafina Krasniqi, shkruan Reporteri.net.

Postimi i saj pa ndërhyrje:

Ditelindja eshte dite e feste shume e vecante, ne kujtesen e secilit pprej nesh,cdo vit festime ndrysh nga viti i kaluar

Për qudi marsi i 2004 me trazira truri im i mbane mend ma shume momentet e veshtira… dhe po ate ditelindje me 17 mars 2004 interesante

Sot feste e mbyllur ne sherbim te popullit ne keto dite te veshtira per vendin se bashku me gjithe mantilbardhet tjerë..kohe qe ta kujton vitin 1999 kur edhe axhi im i ndjerë dr.Fatmir Krasniqi ishte ne sherbim te secilit qytetar qe kishte nevoj per të,E un sot ndjeki hapat e tij
Gjate asaj periudhe na paten shoqeru shume lajmet, njejte si keto dite pandemie… Por sot jam me fat dhe shume krenare qe jam ne sherbim te popullit,urimi jem ma i mire eshte keto dite qe gjithe kolegt e mi te jenë shendoshe e mire.

Vetem kur na mungon shendeti ia kuptojme rendesine e t’qenit t’shendetshem, prandaj tash e tutje kur e uroni dike uroni te kete shendet se nuk vlenë asgje tjeter me shume?
Faleminderit te gjithve per kujdesin e urimet e respektin ❤️🙏🏻
Ju paqa gjithmone
Sinqerisht dr.Dafina

Ditelindja eshte dite e feste shume e vecante, ne kujtesen e secilit pprej nesh,cdo vit festime ndrysh nga viti i…

Publiée par Dafinaa A Krasniqi sur Mardi 17 mars 2020