Kjo është shoferja e parë e Trafikut Urban në Prishtinë

Një shofere grua do ta shohim ditëve të ardhshme edhe nëpër rrugët e Prishtinës, si pjesë e Trafikut Urban.


Bëhet fjalë për Laura Mirenën e cila do të jetë shoferja e parë grua në këtë institucion, shkruan Reporteri.net.

Lajmin e ka bërë të ditur Komuna e Prishtinës përmes një njoftimi për media.

“Në vazhdim të reformave në Trafikun Urban vjen risia e radhës. Laura Mirena është shofere e parë në ekipë. I urojmë punë të mbarë “, thuhet në njoftim.

Rrugëtim të mbarë dhe suksese në profesionin e saj, Laurës i ka uruar edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

“Në vazhdim të reformave në Trafikun Urban vjen risia e rradhës.
Laura Mirena është shofere e parë në ekipë. I urojmë punë të mbarë”, ka shkruar Ahmeti në llogarinë e tij në Facebook. /Reporteri.net

Në vazhdim të reformave në Trafikun Urban vjen risia e rradhës. Laura Mirena është shofere e parë në ekipë. I urojmë punë të mbarë ?

Gepostet von Komuna e Prishtinës am Mittwoch, 29. Mai 2019