Konfirmohet: Burrin nga Prizreni e vrau Policia, vdiq në spital

B.Sh i njohur me nofkën “Qorri”, është vrarë sonte në Prizren. Ai është vrarë në shkëmbim zjarri me policët e Kosovës, shkruan Reporteri.net.


Lajmi është bërë i ditur nga Policia e Kosovës nëpërmjet një njoftimi. Sipas njoftimit Policia e Kosovës, njësiti policor i Drejtorisë Rajonale në Prizren derisa ishte në realizim të detyrave policore, sot në orët e mbrëmjes në lagjen e trimave në Prizren ka hasur në personin e dyshuar (B.Sh. me pseudonimin “qorri”), i cili ishte në kërkim me urdhërarrest për vepër penale ” Tentim Vrasje”.

“Personi i dyshuar në momentin kur ka vërejtur njësitin policor, ka filluar të shtiej me armë zjarri në drejtim të zyrtarëve policor, të cilët në vetëmbrojtje janë detyruar t’i kundërpërgjigjen personit të dyshuar me armë zjarri, të cilët janë mbështetur edhe nga njësitet speciale të PK-së. Nga shkëmbimi i armëve të zjarrit është plagosur personi i dyshuar, të cilit i është ofruar ndihma mjekësore dhe menjëherë është dërguar për trajtim mjekësor në qendrën spitalore”, thuhet në njoftim transmeton Reporteri.net.

Sipas njoftimi nga mjekët kompetent është konfirmuar se personi i dyshuar nga plagët e marrura ka ndërruar jetë.

Në vendin e ngjarjes është gjetur një armë e zjarrit-pistoletë, me të cilën dyshohet se personi i dyshuar ka shtënë në drejtim të zyrtarëve policorë si dhe dy granata dore.
“Policia e Kosovës mbetet e përkushtuar në realizimin e detyrave dhe përgjegjësive të saj ligjore, pavarësisht se në ç’farë situte mund të ndodhet, me qëllim të ruajtjes së rendit publik dhe parandalimit të krimit”, përfundon njoftimi.

KOMUNIKATË PËR MEDIAPrizren, 22 shtator 2020Policia e Kosovës, njësiti policor i Drejtorisë Rajonale në Prizren…

Publiée par Kosovo Police sur Mardi 22 septembre 2020