×
 • Lajme
 • Lajme / Zgjedhjet e parakohshme

  Krasniqi e pranon ofertën e Kurtit për rrëzim të Qeverisë: Prej nesër nënshkrimet e PDK-së janë gati

  Reporteri
  21 Mars 2024 | 22:43

  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti i cili sonte sfidoi opozitën duke thënë se i kanë edhe votat e partisë së tij për rrëzimin e Qeverisë.

  Kreu i PDK-së e ftoi Kurtin që nga dita e nesërme të nisë procesin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, shkruan gazeta online Reporteri.net.

  Krasniqi u zotua se nënshkrimet e deputetëve të PDK-së për shpërndarje të Kuvendit janë gati që nesër.

  Krasniqi u shpreh se prej vitit të kaluar, PDK në vazhdimësi ka kërkuar zgjedhje.

  “Kryeministër, prej korrikut të vitit të kaluar të kam bërë thirrje e të kam pritë me e shpërnda Kuvendin dhe me shku në zgjedhje sa më shpejt. Prej nesër nënshkrimet e PDK-së janë gati! Çohu shkojmë në zgjedhje menjëherë – nëse ke guxim e të ka mbetë sadopak ndërgjegje për situatën e vështirë në të cilën e ke sjellë vendin”, ka shkruar Krasniqi në Facebook.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!